Sklep internetowy korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce Prywatności.
  • Nieprzerwanie od 1998 roku

Buty do siatkówki


Jakie buty do siatkówki?

Na rynku jest wiele dostępnych modeli butów do siatkówki. Najczęściej wybierane są buty do siatkówki ASICS i Mizuno. Obecnie adepci gry w siatkówkę w gąszczu opcji, fasonów i typów obuwia do siatkówki mogą się zgubić. Na szczęście nie mają się czego obawiać, w sklepie Studio Sport doradzimy Wam jakie buty do siatkówki wybrać.

Podstawową sprawą jest wybór wysokości cholewki. Buty do siatkówki możemy podzielić na niskie - cholewka do kostki i na wysokie - cholewka osłaniająca staw skokowy, oznaczone jako MID. Buty do siatkówki wysokie MID dają większą stabilizację stopy i ochronę przed przypadkowymi skręceniami stawu skokowego. Często wybierane są przez graczy szukających stabilizacji stawu skokowego po wielu jego urazach. Także zależnie od preferencji, buty siatkarskie wysokie są wskazane dla zawodników grających na pozycji atakującego i blokującego, gdzie gra jest bardzo dynamiczna przy siatce i tam może dochodzić do urazów. W tej kategorii znajdziemy buty wersji męskiej oraz damskiej.

Czym charakteryzują się dobre buty do siatkówki?

Buty siatkarskie w porównaniu do innych butów przeznaczonych do biegania, czy piłki ręcznej różnią się między sobą znacznie. Po pierwsze buty do siatkówki mają umieszczony wyżej środek ciężkości i inaczej zabudowaną cholewkę z większą liczbą przeszyć, dających lepsze trzymanie stopy. But jest ukierunkowany na skoczność i dynamikę. Czub butów jest wzmocniony gumową wstawką. W butach siatkarskich zastosowano bardziej sprężyste pianki. Warto wspomnieć o dwóch rodzajach wysokości cholewki: niskiej i wysokiej MID. Producenci w swojej ofercie posiadają buty siatkarskie dla cięższych zawodników, cechujące się większą amortyzacją i stabilizacją stopy.

Najlepsze buty do siatkówki to?

Trudno jest odpowiedzieć na pytanie, jakie są najlepsze buty do siatkówki. Wszystko zależy od preferencji gracza. Znanymi, godnymi polecenia markami butów do siatkówki są ASICS i Mizuno. Obie firmy się różnią między sobą technologiami amortyzacji, trzymania stopy. Buty siatkarskie ASICS dzięki zastosowaniu wkładek żelowych dają większe poczucie komfortu i amortyzacji. Obuwie siatkarskie Mizuno w całkiem inny sposób zapewnia amortyzację i dynamikę buta. Zastosowano płytkę Wave, działającej jak sprężyna, zwiększającą skoczność i obniżając wagę obuwia.

Buty do siatkówki- jaką markę wybrać?

Wybór jest prosty, od producentów, którzy na serio zajmują się siatkówką od lat, a nie są odpowiedzią na panujące trendy na rynku sportowym. Dlatego w Studio Sport posiadamy takie marki siatkarskie jak: ASICS, Mizuno, Mikasa, Molten, Netex które z czystym sumieniem możemy polecić każdej osobie grającej w siatkówkę.

Jaką wybrać odzież do siatkówki?

Najważniejszym kryterium przy wyborze odzieży do siatkówki jest komfort i oddychalność. Wybierając ubranie do siatkówki należy pamiętać o tym, aby koszulki, spodenki, narękawniki były wykonane z szybkoschnących tkanin, które bardzo dobrze odprowadzają wilgoć. Unikamy ubrań uszytych w 100% z bawełny. Ze względu na swoją budowę bawełna magazynuje i wchłania duże ilości wilgoci, a to może prowadzić do nieprzyjemnych otarć naskórka.

Jakie akcesoria do siatkówki?

Kompletując akcesoria do siatkówki warto pamiętać również o gadżetach siatkarskich :) Ważnym elementem wyposażenia siatkarzy grających na otwartych boiskach są okulary przeciwsłoneczne. Gra w piłkę siatkową jest bardzo dynamiczna, często dochodzi padów, ratowania piłki za wszelką cenę. W tym przypadku sprawdzą się ochraniacze siatkarskie. Narękawniki siatkarskie chronią zmęczone przedramię przed obiciami przez piłkę. Nie wolno zapomnieć o piłkach do siatkówki renomowanych marek Mikasa i Molten. Wyróżniamy wiele wariantów piłek do siatkówki, niektóre z nich są wykorzystywane do rozgrywek oficjalnych w hali czy plażówki, treningu albo po prostu amatorskiej gry. Warto zaopatrzyć się ciśnieniomierz do piłek. Zależnie od przeznaczenia piłki siatkowe mają podane różne optymalne wartości ciśnienia. Bardziej ambitni gracze mogą sami zaopatrzyć się w siatki do siatkówki i linie wyznaczające boisko do siatkówki plażowej, kosze na kółkach, tablice taktyczne. Innym godnym do polecenia akcesorium dla siatkarza jest taśma siatkarska. Owinięta na palce pomaga w odbiciu piłki. Do tego taśmy do oklejania palców chronią palce przed wybiciem. Spray antybakteryjny oraz wałek do masażu wpływają na długość użytkowania sprzętu siatkarskiego i pomagają w treningu ogólnorozwojowym.