BIEGAJ Z NAMI - Nasza oferta butów do biegania

Twoje konto
x
Darmowa dostawa od 299 zł
Przechowalnia
Twoje konto

Tanie buty do lasu - Saucony, Mizuno i ASICS do 450 zł

18.08.23

 

Bieganie po naturalnej nawierzchni i blisko przyrody niesie ze sobą wiele dobrego. Jeżeli mieszkasz w pobliżu lasu lub biegasz po szutrowych drogach warto korzystać z modeli przeznaczonych na ten rodzaj terenu. Niosą ze sobą szereg korzyści, których nie zaoferuje but z bieżnikiem asfaltowym i cienką siateczką MESH, z której wykonana jest cholewka. Buty do biegania w lesie są stosunkowo tanie. Poniżej przedstawiam trzy najciekawsze modele w cenie do 450 złotych.

Saucony Peregrine 12 i Saucony Peregrine 13 – rasowy leśnik

 

W naszym sklepie dostępne są dwie generacje butów Saucony Peregrine. Ta seria przechodzi subtelne zmiany z każdym rokiem, które delikatnie poprawiają amortyzację oraz żywotność cholewki. Wybierając tego buta należy zwrócić uwagę na obniżony 4 mm drop, który sprawia, że czujemy się bardziej płasko i bliżej podłoża. Podczas biegania w trudnym terenie leśnym to niewątpliwa zaleta. Amortyzacja podeszwy jest średnia, gdyby porównać ją do butów asfaltowych. Natomiast naturalne podłoże w żaden sposób nie powoduje uczucia braku miękkości pod stopą. Bieżnik w Saucony Peregrine genialnie klei się do podłoża, także tego mokrego po deszczu. Cholewka wzmocniona strefowo stała się mocną stroną ostatnich edycji tego buta. Wewnątrz pianki znajduje się płytka usztywniająca i wygłuszająca twarde elementy podłoża.

 

Dla kogo i gdzie? Biegacze ceniący sobie minimalizm i czucie podłoża. Las z piaszczystym i miękkim podłożem jest ich środowiskiem naturalnym. Nie straszne im gorsze warunki pogodowe.

Zobacz model damski: https://www.studio-sport.pl/buty-do-biegania-damskie-saucony-peregrine-12-s10737-26

Zobacz model męski: https://www.studio-sport.pl/buty-do-biegania-saucony-peregrine-12-s20737-32

Mizuno Wave Daichi 7 – wyższy komfort nie tylko dla biegaczy

 

Japońskie Mizuno stworzyło but terenowy, który żadnej nawierzchni się nie boi. Wyposażony w umiarkowanie agresywny bieżnik z gumy Michelin dobrze radzi sobie także na mokrej nawierzchni. Nie łapie zbyt dużo błota. Charakterystyczna dla tego modelu jest prosta płaska podeszwa na 8 mm dropie. Kołyska biegowa jest niemal niewyczuwalna, co dla nowych biegaczy będzie dużą zaletą. Cholewka wykonana z mocnej syntetycznej siatki lubi się z szerszą stopą. But polecamy także jako cywilny do spacerów po lesie, oraz do Nordic walkingu.

 

Dla kogo i gdzie? Dla cięższego biegacza, który lubi klasyczną budowę buta sportowego. Dobrze leży na szerszej stopie. Bieżnik Daichi 7 świetnie poradzi sobie zarówno na szutrze, jak i na miękkiej leśnej ściółce.

Zobacz model damski: https://www.studio-sport.pl/buty-do-biegania-damskie-mizuno-wave-daichi-7-j1gk227171

Zobacz model męski: https://www.studio-sport.pl/buty-do-biegania-mizuno-wave-daichi-7-j1gj227103

 ASICS GEL-Trabuco Terra – budżetowo i solidnie
 

Pierwsza generacja butów ASICS GEL-Trabuco Terra jest wyjątkowo udana, ze względu na wiele podobieństw do wiodącej serii butów trailowych marki ASICS. Komfortowy pod względem amortyzacji i odczuć wewnątrz cholewki. Najlepiej spisze się jako model turystyczny i biegowy dla początkujących biegaczy. Natomiast osoby cięższe, które szukają solidnego i taniego buta do biegania po lesie i szutrze będą z niego bardzo zadowolone. Agresywny profil bieżnika pozbawiony znaczka ASICGRIP nie będzie tak przyczepny na mokrym i lodzie. Cholewka z mocnej siatki bardzo dobrze wentyluje strefę palców.

 

Dla kogo i gdzie? Jeden z najbardziej uniwersalnych butów trailowych za niewielkie pieniądze. Las, szuter, a nawet góry typu bieszczadzkiego nie będą mu straszne. W niczym nie jest świetny, ale w każdym parametrze przynajmniej dobry.

Zobacz model damski: https://www.studio-sport.pl/buty-do-biegania-damskie-asics-gel-trabuco-terra-1012a902-403

Zobacz model męski: https://www.studio-sport.pl/buty-do-biegania-asics-gel-trabuco-terra-1011b029-009

Adrian Dolecki

Studio-Sport Sklep Sportowy

Dołącz do naszego klubu
Podaj swój adres e-mail, aby dołączyć do naszego klubu stałego klienta. Dzięki subskrybcji otrzymasz:
  • SPECJALNE RABATY
  • pROMOCJE I OKAZJE
  • INFORMAJCE O nowościach
x
Pomoc w zakupach
Pracujemy
Pon - Pt: 11 - 19
Sob: 11 - 15
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl