Twoje konto
x
Darmowa dostawa od 299 zł
Przechowalnia
Twoje konto

Mizuno Wave Rebellion w 3 odsłonach – dla kogo?

26.05.23

 

Linia butów do szybkiego biegania od Mizuno wzbogaciła się o nowe modele. Mizuno zaczęło standaryzować swoje buty treningowo-startowe i startowe. Od teraz każdy z nich nazywa się Rebellion i w zależności od tego do jakiego dystansu/typu treningu jest kierowany ma inny dopisek. Prywatnie biegałem już w Mizuno Wave Rebellion Flash oraz Mizuno Wave Rebellion Sonic. Natomiast Mizuno Wave Rebellion Pro to but, który z całej trójki robi największe wrażenie.

 

Szybki trening z Mizuno Wave Rebellion Sonic

 
Sonic, czyli „dźwiękowy” to duchowy spadkobierca serii Shadow. Buty przeznaczone do treningu (szybszego) oraz okazjonalnych startów na twardej nawierzchni. W przeciwieństwie do serii Shadow oraz Sayonara w Mizuno Wave Rebellion Sonic czuć przyjemną miękkość pianki ENERZY oraz dynamiczne wybicie wydłużonej w części przodostopia kompozytowej płytki.
Pierwszy trening w tym bucie to miłe zaskoczenie. Podczas rozgrzewki i wstępnej fazy treningu, gdzie tempo jest umiarkowane lub wolne, czułem przyjemną miękkość pod stopą. Podczas przyspieszenia i utrzymania tempa (3:45-4:00 min/km) usztywniony płytką Wave przód pracował, jak w dobrej startówce.

Mizuno Wave Rebellion Sonic nie jest przesadnie lekki. Waży około 250 gramów, ale dzięki temu otrzymał więcej miękkiej pianki pod stopą. Dla lekkiej osoby do 75 kilogramów może posłużyć także na dłuższych i wolniejszych rozbieganiach. Cholewa z przodu jest bardzo szeroka. Musiałem wziąć pół rozmiaru mniejszego buta, bo inaczej czułbym się, jak w kaloszu po starszym bracie. Materiał cholewki to sztywny monofilamentowy MESH. Jest przewiewny i odporny na mechaniczne uszkodzenia. Słabo wypadają jedynie sznurowadła, które potrafiły się rozwiązać po kilku kilometrach.

 

Twój wybór na 5 km i stadion – Mizuno Wave Rebellion Flash

 
 Wydany w roku 2022 Mizuno Wave Rebellion otrzymał dopisek Flash. Ten model budzi wśród biegaczy mieszane uczucia. W mojej opinii jest pefekcyjnym butem do szybkiego biegania dystansu do 10 kilometrów i treningów na tartanie. Wymaga nieco przyzwyczajenia oraz mocnej nogi, jeżeli zależy nam na biciu rekordów.
 
 Podeszwa Rebelliona Flash zbudowana jest z pianki ENERZY lite oraz płytki z włókna szklanego. Połączenie tych elementów zapewnia znaczą poprawę odbicia. Biegając w nim czuć sztywną podeszwę i wyraźnie zarysowaną kołyskę biegową. Najbardziej miękka pianka od Mizuno przyzwoicie pochłania wstrząsy i współgra z bardzo sztywnym włóknem szklanym. Przyspieszanie i utrzymanie szybkiego tempa w tym bucie nie stanowi problemu.
 

 Na stopie leży bardzo dobrze, ale można mieć pewne zastrzeżenia do budowy języka. Ten momentami marszczy się na podbiciu i jest dosyć sztywny. Cholewka daje całkiem sporo miejsca z przodu i świetnie wentyluje. Największym hitem tej konstrukcji jest bardzo agresywny bieżnik, który w mojej opinii najlepiej wgryzie się w tartan. Bezbłędnie poradzi sobie na mokrej nawierzchni asfaltowej.

 

Mizuno Wave Rebellion Pro – od półmaratonu do maratonu

 
 Japończycy stworzyli swój pierwszy dedykowany dystansowi maratońskiemu but wyścigowy. Naszym zdaniem świetnie spisze się również na połówce. Jest dopuszczony do startów w oficjalnych zawodach. Podeszwa ma niemalże 4 centymetry pianki, płytkę wykonaną w 30% z włókna węglowego i 70% z nylonu, oraz nietypową geometrię. But wręcz wymaga techniki biegania z całej stopy lub śródstopia.
 
 

Nietypowa geometria podeszwy ma za zadanie zapewnić biegaczom stałe wsparcie w wybiciu i przetoczeniu stopy. Ambitny amator, który biega maraton w czasie około 3 godzin może liczyć na nową życiówkę – pod warunkiem, że nie odpuści treningów :) Bieżnik z gumy G3 jest zbliżony do tego z Rebellion Flash. Świetnie łapie asfalt i jest bardzo żywotny. Cholewka jest dobrze wentylowana, ale nieco grubsza niż w konkurencyjnych butach z karbonem. Zapiętek został usztywniony centralnie z tyłu. Po bokach to elastyczne płaty materiału.

 

Mizuno Rebellion Pro to but, który przyciąga do siebie biegaczy i kusi ich by spróbowali czegoś nowego. Mogą być czarnym koniem wśród rosnącej oferty butów startowych z włóknem węglowym. Potrzebują jedynie zawodnika, który nie boi się wyzwań. Jeżeli potrafisz biegać z całej stopy lub śródstopia i masz ambicję do poprawy czasu w dystansie maratońskim lub półmaratonie to warto dać mu szansę.

Adrian Dolecki

Studio-Sport

Dołącz do naszego klubu
Podaj swój adres e-mail, aby dołączyć do naszego klubu stałego klienta. Dzięki subskrybcji otrzymasz:
  • SPECJALNE RABATY
  • pROMOCJE I OKAZJE
  • INFORMAJCE O nowościach
x
Pomoc w zakupach
Pracujemy
Pon - Pt: 11 - 19
Sob: 11 - 15
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl