Twoje konto
x
Darmowa dostawa od 299 zł
Przechowalnia
Twoje konto

Obuwie

37 Produktów

Jakie buty do piłki ręcznej?

Na rynku możemy znaleźć liczne warianty butów do piłki ręcznej. Wśród graczy w piłkę ręczną wybierane często są buty do piłki ręcznej Mizuno i ASICS. Wybór butów do szczypiorniaka może przysporzyć wiele problemów. W tym przypadku nie ma czego się obawiać w Studio Sport doradzimy Wam jakie wybrać buty do piłki ręcznej.

Piłka ręczna jest sportem kontaktowym, z wieloma zwrotami akcji. Obuwie do piłki ręcznej powinno cechować się komfortem w trakcie gry i solidnym trzymaniem stopy. Istotną kwestią jest zapewnienie stabilizacji i trzymania podłoża w momencie gwałtownej zmiany kierunku poruszania się na boisku. Do tego budowa cholewki buta do piłki ręcznej powinna zapewnić bezpieczeństwo przed urazami w czasie gry w bezpośrednim starciu.

W ostatnim czasie na rynku pojawiła się ciekawa alternatywa dla klasycznego obuwia halowego dla szczypiorniaków. Jeszcze lepiej dopasowana cholewka do stopy poprzez zespolenie cholewki z językiem buta w jedną całość. Buty do piłki ręcznej Mizuno Wave Mirage 2 posiadają tego typu rozwiązanie. Na rynku są dostępne buty do piłki ręcznej wysokie MID. Cechują się podwyższoną cholewką, okalającej staw skokowy. Idealna opcja dla graczy w piłkę ręczną szukających większej stabilizacji stopy i prewencji przed powtarzającymi się urazami. W tej kategorii znajdziemy buty wersji męskiej oraz damskiej.

 

Czym charakteryzują się dobre buty do piłki ręcznej?

Buty do piłki ręcznej w porównaniu do butów do siatkówki mają niski środek ciężkości. Dzięki temu zabiegowi gracz w piłkę ręczną stabilniej porusza się po polu gru. Inną istotną kwestią jest pewna i solidna przyczepność na parkiecie. Ważne jest świetne dopasowanie cholewki i komfort. Gumowe wstawki na czubie buta i podbiciu stopy chronią gracza przed urazami w trakcie bezpośredniej gry na boisku. Producenci w swojej ofercie posiadają buty do piłki ręcznej dla ciężkich zawodników, cechujące się większą amortyzacją i stabilizacją stopy.

Najlepsze buty do piłki ręcznej?

Trudno jest odpowiedzieć na pytanie, jakie są najlepsze buty do piłki ręcznej. W ofercie Studio-Sport można znaleźć buty do piłki ręcznej ASICS i MizunoButy do piłki ręcznej ASICS dzięki zastosowaniu wkładek żelowych dają większe poczucie komfortu i amortyzacji. Obuwie halowe do piłki ręcznej Mizuno w całkowicie inny sposób zapewnia amortyzację i dynamikę buta. Zastosowano płytkę Wave, działającej jak sprężyna, zwiększa skoczność i stabilizuje poprzecznie stopę w jej przednich strefach, do tego obniża wagę obuwia.

Buty do piłki ręcznej- jaką markę wybrać?

Na rynku jest wiele marek butów do piłki ręcznej. Polecamy dwóch japońskich producentów ASICS i Mizuno o ugruntowanej pozycji na rynku. W kwestii akcesoriów do piłki ręcznej i piłek rekomendujemy markę Molten.

POKAŻ WIĘCEJ
Pokaż na stronie:
1 2
Dołącz do naszego klubu
Podaj swój adres e-mail, aby dołączyć do naszego klubu stałego klienta. Dzięki subskrybcji otrzymasz:
  • SPECJALNE RABATY
  • pROMOCJE I OKAZJE
  • INFORMAJCE O nowościach
x
Pomoc w zakupach
Pracujemy
Pon - Pt: 11 - 19
Sob: 15-19
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl