Sklep internetowy korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce Prywatności.
  • Nieprzerwanie od 1998 roku


DOBÓR BUTÓW BIEGOWYCHDla prawidłowego doboru butów stosuje się różnego rodzaju specjalistyczne badania. Jednak nawet najbardziej wyrafinowane mogą nieść za sobą margines błędu.W przypadku badań stacjonarnych na podoskopie, znajdujemy pewne tendencje u badanego do nadpronacji lub supinacji (budowa stóp  i kolan wpływa na biomotorykę kroku biegowego), lecz nie widzimy całego układu w ruchu.

Z kolei problemem badań wykonywanych na bieżni (wideoanaliza) jest to, że biegacz zachowuje się nienaturalnie – walcząc o równowagę skraca krok i przenosi środek ciężkości bardziej do przodu.Potwierdził to ranking sklepów biegowych przeprowadzony przez pismo Bieganie w 2012 roku, w którym okazało się, że badania wykonywane na maszynach były poprawne tylko w ok. 60% sklepów, a te tradycyjne, wykonane "na oko", miały 100% skuteczności (jak co roku w STUDIO SPORT;). Dlatego proste i sprawdzone metody wciąż mają sens.

Wszystkich naszych klientów, którzy mają możliwość odwiedzić nas osobiście, prosimy o zabranie ze sobą swoich starych butów. Im bardziej zużyte tym lepiej. Nasze stopy zniekształcają je z czasem na swój własny, indywidualny sposób. Widzimy nie tylko to jak zachowują się one w początkowej fazie biegu, ale przede wszystkim jak oddziałują na buty gdy są już mocno zmęczone.

Tym z Państwa, którzy nie mogą do nas dojechać, proponujemy kontakt telefoniczny lub mailowy. (Specjalna wyszukiwarka optymalnych butów jest obecnie w fazie przygotowań. Powinna pojawić się już wkrótce.)