Sklep internetowy korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce Prywatności.
  • Nieprzerwanie od 1998 roku


Przepraszamy aktualnie brak produktów spełniajacych wybrane kryteria.

Buty do piłki ręcznej


Jakie buty do piłki ręcznej?

Na rynku możemy znaleźć liczne warianty butów do piłki ręcznej. Wśród graczy w piłkę ręczną wybierane często są buty do piłki ręcznej Mizuno i ASICS. Wybór butów do szczypiorniaka może przysporzyć wiele problemów. W tym przypadku nie ma czego się obawiać w Studio Sport doradzimy Wam jakie wybrać buty do piłki ręcznej.

Piłka ręczna jest sportem kontaktowym, z wieloma zwrotami akcji. Obuwie do piłki ręcznej powinno cechować się komfortem w trakcie gry i solidnym trzymaniem stopy. Istotną kwestią jest zapewnienie stabilizacji i trzymania podłoża w momencie gwałtownej zmiany kierunku poruszania się na boisku. Do tego budowa cholewki buta do piłki ręcznej powinna zapewnić bezpieczeństwo przed urazami w czasie gry w bezpośrednim starciu.

W ostatnim czasie na rynku pojawiła się ciekawa alternatywa dla klasycznego obuwia halowego dla szczypiorniaków. Jeszcze lepiej dopasowana cholewka do stopy poprzez zespolenie cholewki z językiem buta w jedną całość. Buty do piłki ręcznej Mizuno Wave Mirage 2 posiadają tego typu rozwiązanie. Na rynku są dostępne buty do piłki ręcznej wysokie MID. Cechują się podwyższoną cholewką, okalającej staw skokowy. Idealna opcja dla graczy w piłkę ręczną szukających większej stabilizacji stopy i prewencji przed powtarzającymi się urazami. W tej kategorii znajdziemy buty wersji męskiej oraz damskiej.

Czym charakteryzują się dobre buty do piłki ręcznej?

Buty do piłki ręcznej w porównaniu do butów do siatkówki mają niski środek ciężkości. Dzięki temu zabiegowi gracz w piłkę ręczną stabilniej porusza się po polu gru. Inną istotną kwestią jest pewna i solidna przyczepność na parkiecie. Ważne jest świetne dopasowanie cholewki i komfort. Gumowe wstawki na czubie buta i podbiciu stopy chronią gracza przed urazami w trakcie bezpośredniej gry na boisku. Producenci w swojej ofercie posiadają buty do piłki ręcznej dla ciężkich zawodników, cechujące się większą amortyzacją i stabilizacją stopy.

Najlepsze buty do piłki ręcznej?

Trudno jest odpowiedzieć na pytanie, jakie są najlepsze buty do piłki ręcznej. W ofercie Studio-Sport można znaleźć buty do piłki ręcznej ASICS i Mizuno. Buty do piłki ręcznej ASICS dzięki zastosowaniu wkładek żelowych dają większe poczucie komfortu i amortyzacji. Obuwie halowe do piłki ręcznej Mizuno w całkowicie inny sposób zapewnia amortyzację i dynamikę buta. Zastosowano płytkę Wave, działającej jak sprężyna, zwiększa skoczność i stabilizuje poprzecznie stopę w jej przednich strefach, do tego obniża wagę obuwia.

Buty do piłki ręcznej- jaką markę wybrać?

Na rynku jest wiele marek butów do piłki ręcznej. Polecamy dwóch japońskich producentów ASICS i Mizuno o ugruntowanej pozycji na rynku. W kwestii akcesoriów do piłki ręcznej i piłek rekomendujemy markę Molten.

Jakie akcesoria do piłki ręcznej?

Przede wszystkim wysokiej jakości piłki do szczypiorniaka renomowanej marki Molten. Warto zaopatrzyć się ciśnieniomierz do piłek. Zależnie od przeznaczenia, piłki do piłki ręcznej mają podane różne optymalne wartości ciśnienia. Spray antybakteryjny oraz wałek do masażu wpływają na długość użytkowania sprzętu siatkarskiego i pomagają w treningu ogólnorozwojowym.