Sklep internetowy korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce Prywatności.
  • Nieprzerwanie od 1998 roku

Akcesoria do biegania

Uzupełnieniem garderoby biegacza są wszelkie akcesoria biegowe. Do nich zaliczymy narękawniki do biegania, dające komfort cieplny w chłodniejsze dni i nie ograniczające ruchów ramion. W słoneczne dni trafionym wyborem będą okulary przeciwsłoneczne do biegania, osłaniające oczy przed promieniowaniem UV i osuwające nadmierne refleksy świetlne. Pasy z bidonami do biegania niezbędne są w upalne dni i w trakcie długich treningów. Alternatywą dla pasa z bidonem jest plecak z bukłakiem, zwany potocznie camelbackiem, dzięki któremu możemy zabrać więcej rzeczy. Jeśli chcemy wziąć ze sobą na trening klucze do domu, samochodu w tym przypadku sprawdzi się saszetka biegowa. Natomiast alternatywą dla czapki z daszkiem jest chusta wielofunkcyjna, zależnie od zastosowania, chroniąca głowę przed przegrzaniem albo osłaniająca szyję przed pędem wiatru. Z czasem niezbędnym elementem wyposażenia stanie się zegarek GPS z funkcją mierzenia dystansu. Obecnie na rynku w ofercie są zegarki zapewniające pomiar tętna z nadgarstka oraz monitorujące dzienną aktywność. Ważnym elementem akcesoriów do biegania stają się rollery do masażu zwane potocznie wałkami do rolowania. Zależnie od strefy rolowania mogą posiadać formę piłeczki do rolowania albo podwójnej piłeczki do rolowania. Automasaż powięziowy zapobiega kontuzjom oraz rozluźnia zmęczone treningiem mięśnie. Wygodnym gadżetem jest pas na numer startowy, eliminujący ryzyko obtarć w okolicy klatki piersiowej, a dodatkowe gumowe pasy pozwalają na zabranie żeli energetycznych. Dbając o higienę sprawdzi się spray antybakteryjny, odświeżający i chroniący elementy garderoby oraz obuwia przed grzybami i bakteriami. Akcesoria biegowe to pomysł na idealny prezent dla biegaczy, ułatwiający codzienne treningi.

Zegarek do biegania

Zegarek GPS staje się nieodłącznym gadżetem biegacza, pozwalającym w znacznym stopniu na monitorowanie postępów treningowych. Ponadto zegarek sportowy posiada istotną funkcję w treningach, jaką jest pomiar tętna. Zegarek do biegania z pulsometrem wskaże biegaczowi strefy tętna i wpłynie na efektywność treningu. Pulsometr z funkcją GPS oprócz wskazywania tętna zapisze: przebyty dystans, aktualne tempo, spalone kalorie. Po podłączeniu pulsometru do komputera mamy naniesiony na mapie ślad przebiegniętej trasy i możliwość ustawienia funkcji zegarka sportowego pod dane preferencje biegacza. W ofercie Studio Sport znajdziemy zegarki marki Polar w tym Polar M430 z pomiarem tętna z nadgarstka, co jest wielką wygodą w porównaniu z paskiem HR. Ponadto pulsometr Polar zapisze dobową aktywność i funkcja krokomierza przedstawi liczbę przebytych kroków w ciągu dnia, tak istotną przy siedzącym trybie pracy. Zegarek sportowy Polar dzięki sensorom umożliwi monitorowanie treningów w pomieszczeniach zamkniętych np. trening na bieżni mechanicznej. Bardziej zaawansowany monitor serca Polar V800 HR zgromadzi dane z innych aktywności jakimi są pływanie i jazda na rowerze. Funkcja treningu multidyscyplinarnego pozwala na łączenie kilku dyscyplin sportu i na wygodne przełączanie ich w zegarku.

Pasy z bidonem

W trakcie wysiłku fizycznego ciało ludzkie wydziela znaczne ilości ciepła, a najskuteczniejszym sposobem zapobiegania przegrzaniu się organizmu jest pocenie się. W upalne dni, oddawanie ciepła na zewnątrz jest jeszcze silniejsze. Wraz z upływem czasu dochodzi do stopniowego odwodnienia się, które może doprowadzić do ryzyka utraty zdrowia. Z tego powodu warto nabyć w Studio Sport pas i bidon do biegania, dzięki któremu zabierzemy ze sobą odpowiednią ilość płynów i innych rzeczy. Często szykując się na trening wielu biegaczy zastanawia się w co można zabrać drobne przedmioty, jak na przykład klucze do domu, samochodu, chusteczki albo żel energetyczny. Trafionym pomysłem jest pas z bidonem do biegania ASICS, a jeśli potrzebujemy tylko miejsca na drobne przedmioty warto zaopatrzyć się w saszetkę do biegania. W trakcie zawodów wygodnym wyjściem jest skorzystanie z pasa na numer startowy. W odpowiedzi na liczne pytania biegaczy jak przypiąć numer startowy do pasa, organizatorzy umieszczają w rogach numeru startowego specjalne małe otwory na sznurki, zapięcia od pasa. Ponadto umiejscowienie numeru startowego poniżej klatki piersiowej zapobiega obtarciom sutków i innych części ciała w tej okolicy.

Inne biegowe akcesoria

Ciekawym dodatkiem w garderobie biegacza są okulary przeciwsłoneczne do biegania. W ofercie Studio Sport są okulary przeciwsłoneczne UVEX z wymiennymi szkiełkami, charakteryzującymi się gradacją poziomu przepuszczania światła. Okulary do biegania chronią oczy przed promieniowaniem UV i dzięki zastosowaniu technologii polaryzacji, zapobiegają nadmiernym, oślepiającym rozbłyskom światła z kałuż, śniegu, szyb i karoserii samochodów. Z wyższej półki okulary sportowe są wyposażone w właściwości fotochromii, o właściwościach przyciemnia szkieł do aktualnych warunków świetlnych. W chłodne dni albo gdy przed chwilą startu w zawodach potrzebujemy termicznej ochronny górnej części ciała, sprawdzą się narękawniki biegowe. Oprócz zapewnienia komfortu cieplnego nie krępują ruchów ramion. Narękawniki Asics LP Arm Guard mogą być elementem stroju, wyróżniającego nas z tłumu biegaczy. Wybierając się na dłuższe wycieczki biegowe warto zastanowić się nad skorzystaniem z plecaka biegowego z bukłakiem.