Sklep internetowy korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce Prywatności.
  • Nieprzerwanie od 1998 roku
blog-image

Jakie buty do biegania dla początkujących?

W powszechnej świadomości funkcjonuje mit o tym, że tanie buty do biegania przeznaczone są dla osób początkujących. To oczywista nieprawda. Nikt tak bardzo nie wymaga ochrony, jak właśnie ci, którzy dopiero zaczynają biegać. Mięśnie jeszcze nie wyćwiczone, częsta nadwaga, w torebkach stawowych zbyt mała ilość ochronnej mazi. Odporność na przeciążenia przyjdzie z czasem, lecz na początku nasz organizm wymaga zwiększonej ochrony. Z powodu tanich butów można się tylko do biegania zniechęcić. Wiele osób bez większego sentymentu wspomina swoją pierwszą, przypadkowo wybraną parę butów do biegania. Lecz po co ryzykować? Po co zgadywać? Już pierwszy zakup może być udany. Sklep biegowy Studio Sport to najlepszy adres właśnie dla nowicjuszy biegowych.

- Dokonujemy wstępnej selekcji marek i modeli. Oddzielamy ziarno od plew ;)

- Pomagamy w określeniu indywidualnych predyspozycji biomotorycznych i wskazujemy na najbardziej optymalny typ podeszwy.

- Pomagamy w dopasowaniu amortyzacji butów do masy ciała.

- Nikt u nas nie przepłaca. Ceny butów dopasowane są do cen w Internecie, a wszelkie porady otrzymujecie gratis.

To wszystko nie oznacza wcale, że będziemy was namawiać na najdroższe modele. To nie ma sensu. Biegacz początkujący nie doceni i nie wykorzysta niektórych elementów konstrukcyjnych zastrzeżonych dla butów biegowych z „najwyższej półki”. Złoty środek, to słowo klucz. To nasze drugie imię :)

Jaki jest zatem optymalny zakres cenowy? Gdzie znajduje się cenowe minimum? Z zaskoczeniem ostatnio odkryłem w pewnej zagranicznej sportowej „sieciówce” buty firmy „FikuMiku” (No Name :) za kwotę 299,-! Zaskoczyło mnie, że chińska marka, bez technologii, bez doświadczeń i bez historii, potrafi sprzedawać buty w tak wysokiej cenie. Nawet gdyby udało im się stworzyć naprawdę przyzwoite buty, to i tak wciąż będą się one wszystkim kojarzyć wyłącznie z taniością. W podobnej, a czasami nawet nieco niższej cenie możecie znaleźć w naszej ofercie buty markowe produkowane przez biegowych specjalistów.

Buty do biegania Asics Pulse lub Asics Flux (ta sama podeszwa) to jeden z hitów sprzedaży japońskiej firmy ASICS. Choć w ofercie tego producenta znajdziemy modele jeszcze tańsze, to seria Asics Pulse jest pierwszą która posiada podwójne wkładki żelowe ukryte w podeszwie (przednią i tylną). To właśnie sprawia, że ten model gwarantuje podstawowy zakres ochrony biegającym po twardych, miejskich nawierzchniach. Oczywiście, o ile stopa przetacza się neutralnie. Jeśli mamy tendencję do nadpronacji, lepszym wyborem byłyby buty do biegania z serii Asics GT 1000. To katalogowy odpowiednik serii Pulse, ale o nieco innej, przekonstruowanej podeszwie. A wszystko po to, by wspomagać stopę wyginającą się w trakcie biegu do środka.

Buty do biegania Saucony Swerve lub Saucony Clarion to gruba, miękka i komfortowa podeszwa, bezszwowa cholewka w rodzaju skarpety. No i ta lekkość całej konstrukcji. Czego można chcieć więcej? Tym bardziej, że za wszystkim stoi amerykańska, specjalistyczna firma Saucony, która produkuje sprzęt wyłącznie dla biegaczy. Oczywiście w tych modelach nie znajdziemy ani wysokiej stabilności, ani łatwości prowadzenia stopy w fazach wysokiego zmęczenia, lecz jeśli wasze wybiegania nie przekraczają 10 km, to znajdziecie w tych modelach to wszystko co składa się na szeroko rozumiane „czerpanie przyjemności”.

Uwaga! Modele które wam proponuję, w katalogu znacznie przekraczają 300,-. Bliżej im nawet do pułapu 400,-. Lecz od czego są wyprzedaże? Po sezonie ceny spadają i trochę tego zostaje. Czasami lepiej wybrać starszy, ale sprawdzony model, niż najnowsze badziewie ;) Jeśli wasz budżet na to pozwala i możecie wysupłać więcej niż 300,-, to liczba ciekawych propozycji wzrasta. W cenie poniżej 400,- można już nawet znaleźć specjalne modele o ponadstandardowej amortyzacji. Pozwalają one na bezpieczne bieganie po twardych nawierzchniach nawet osobom z nadwagą. Jeśli tego właśnie szukacie, to zwróćcie szczególną uwagę na buty do biegania Asics Cumulus lub Mizuno Ultima. A najlepiej przyjdźcie do nas osobiście. Wsłuchamy się w wasze oczekiwania i na pewno coś znajdziemy ;)Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat dobierania pierwszych butów do biegania, to sprawdźcie nasz wywiad dla biegowe.pl ---> http://biegowe.pl/2018/08/przychodzi-biegacz-do-sklepu-i-wybiera-pierwsze-buty-do-biegania.html

Zapraszam Ryś B.