Sklep internetowy korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce Prywatności.
  • Nieprzerwanie od 1998 roku
blog-image

ASICS GEL-NETBURNER BALLISTIC FF

Buty siatkarskie Asics Netburner pierwszej generacji odchodzą do historii. I bardzo dobrze. Nie wiem jak wy, ale my mieliśmy wobec nich mieszane uczucia. Z jednej strony posiadaliśmy buty o wyśrubowanych siatkarsko parametrach (amortyzacja, przyczepność do parkietu, kontrola, komfort), a z drugiej strony, irytująco krótką żywotność. Dlatego z tamtą serią żegnamy się bez żalu i z tym większą ciekawością witamy nową odsłonę. I powiem wam że ... warto było czekać.

Buty do siatkówki Asics Gel-Netburner FF to całkiem inna bajka. To historia pisana na nowo. Na każdym kroku rewolucyjne zmiany. W podeszwie obok podwójnych wkładek żelowych (przednia + tylna) zmieniono całkowicie piankę podeszwową. To FlyteFoam – najnowsza zdobycz japońskich inżynierów z ASICS. Jest lżejsza od tradycyjnych pianek i przede wszystkim jest bardziej reaktywna. Energia nacisku szybciej i wydajniej przekłada się na wybicie stopy w górę. Dodatkowo dochodzi jeszcze plastikowy mostek Twistruss. To rodzaj sprężyny która podczas zginania stopy zbiera energię, by odzyskać ją podczas wyskoku.


Cholewka też nie przypomina poprzedniej. Konstrukcyjnie kojarzy się nam z butami do siatkówki Mizuno Lightning. Usztywniona jest wyłącznie strefa stawu skokowego, przy jednoczesnej elastyczności w strefie śródstopia. Taki układ pozwala na aktywną i dynamiczną pracę nóg, oraz na asekurację w fazie zeskoku. Całość waży zaledwie 285g (waga butów męskich niskich). Tak lekkich butów do siatkówki Asics jeszcze nie robił.

We współczesnej siatkówce bardzo często się zdarza, że poziom drużyn jest dość wyrównany. O wygranej decydują wtedy niuanse. Buty do siatkówki Asics Netburner FF to przewaga technologiczna nad butami konkurencji. Warto ją mieć po swojej stronie.

Ryszard Bonikowski

studio-sport

article-image
Asics Gel-Beyond 5 - Cichy Bohater ME siatkarzy 2019

Asics Gel-Beyond 5, to właśnie ten cichy bohater finału ME. Konstrukcja dość leciwa. Od 4-ech lat ta sama. Co roku producent zmienia jedynie kolory, lecz nie odczuwa żadnej potrzeby, by cokolwiek w tych butach zmieniać. Czasami, gdy doprowadzi się coś do perfekcji, to lepsze bywa wrogiem dobrego. I tak właśnie jest w tym przypadku - miękka i elastyczna podeszwa, lekka konstrukcja, kompromis dynamiki i stabilności. Czego zatem chcieć więcej?

article-image
Mizuno Momentum

Buty do siatkówki Mizuno Momentum to długo oczekiwany następca serii Tornado. To przedstawiciel kategorii Hybrid Power. W przeciwieństwie do kategorii Speed, nacisk kładziony jest tutaj na kontrolę stopy i stabilność. Projektując takie buty myśli się głównie o graczach bloku, o zawodnikach o mocnej budowie ciała i wszystkich tych dla których bezpieczeństwo stawu skokowego i komfort amortyzacji są ważniejsze niż dynamika wybicia.