Sklep internetowy korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce Prywatności.
  • Nieprzerwanie od 1998 roku

Idealne buty do siatkówki – czyli jakie?

Dlaczego dobre obuwie do siatkówki jest takie ważne? Przede wszystkim dlatego, że siatkówka jest bardzo dynamicznym sportem, który wymaga szybkiego przemieszczania się po boisku. Profesjonalne buty dobrej marki mają być gwarancją bezpieczeństwa, komfortu i odpowiedniej dynamiki. Buty siatkarskie powinny być wykonane z wysokojakościowych, starannie wyselekcjonowanych materiałów – tak, aby były lekkie, przewiewne i niezwykle wygodne w użytkowaniu dzięki specjalnym amortyzatorom umieszczonym wewnątrz podeszwy. Poniżej omawiamy szerzej, czym powinny charakteryzować się dobre buty do siatkówki.

Obuwie dedykowane dla siatkarzy całkowicie różni się od innych butów przeznaczonych do biegania czy piłki ręcznej. Po pierwsze buty do siatkówki mają umieszczony wyżej środek ciężkości i inaczej zabudowaną cholewkę z większą liczbą przeszyć, dających lepsze trzymanie stopy. But jest ukierunkowany na skoczność i dynamikę. Czub butów jest wzmocniony gumową wstawką. W obuwiu tego typu zastosowano bardziej sprężyste pianki. Warto wspomnieć o dwóch rodzajach wysokości cholewki: niskiej i wysokiej MID. Producenci w swojej ofercie posiadają buty przeznaczone dla cięższych zawodników, które cechują się większą amortyzacją i stabilizacją stopy.

Nie tylko buty do siatkówki

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jakie są najlepsze buty do siatkówki. Wszystko zależy od preferencji gracza. Znanymi, godnymi polecenia markami obuwia w tej kategorii są ASICS i Mizuno. Obie firmy różnią się między sobą technologiami amortyzacji, trzymania stopy. Buty siatkarskie ASICS dzięki zastosowaniu wkładek żelowych dają większe poczucie komfortu i amortyzacji. Obuwie siatkarskie Mizuno w całkiem inny sposób zapewnia amortyzację i dynamikę buta. Zastosowano w nich innowacyjną płytkę Wave, która działa jak sprężyna i zwiększa skoczność, obniżając wagę obuwia.

W ofercie Studio Sport znajdują się nie tylko profesjonalne buty siatkarskie, ale i inne produkty sprawiające, że uprawianie tego sportu jest bezpieczne i efektywne. W naszym asortymencie znajdziecie również wysokiej jakości odzież oraz akcesoria siatkarskie, m.in. ochraniacze, narękawniki, taśmy do owinięcia na palce, które je chronią po odbiciu piłki, oraz same piłki i dużo innych produktów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z katalogiem dostępnego sprzętu.