DOBÓR BUTÓW BIEG.


DOBÓR BUTÓW BIEGOWYCHDla prawidłowego doboru butów stosuje się różnego rodzaju specjalistyczne badania. Jednak nawet najbardziej wyrafinowane mogą nieść za sobą margines błędu.

W przypadku badań stacjonarnych na podoskopie, znajdujemy pewne tendencje u badanego do nadpronacji lub supinacji (budowa stóp  i kolan wpływa na biomotorykę kroku biegowego), lecz nie widzimy całego układu w ruchu.

Z kolei problemem badań wykonywanych na bieżni (wideoanaliza) jest to, że biegacz zachowuje się nienaturalnie – walcząc o równowagę skraca krok i przenosi środek ciężkości bardziej do przodu.

Potwierdził to ranking sklepów biegowych przeprowadzony przez pismo Bieganie w 2012 roku, w którym okazało się, że badania wykonywane na maszynach były poprawne tylko w ok. 60% sklepów, a te tradycyjne, wykonane "na oko", miały 100% skuteczności (jak co roku w STUDIO SPORT;). Dlatego proste i sprawdzone metody wciąż mają sens.

Wszystkich naszych klientów, którzy mają możliwość odwiedzić nas osobiście, prosimy o zabranie ze sobą swoich starych butów. Im bardziej zużyte tym lepiej. Są one kopalnią informacji i dużo mówią o indywidualnych predyspozycjach biegacza.


Tym z Państwa, którzy nie mogą do nas dojechać, proponujemy wypełnienie testu Mizuno:

http://www.myprecisionfit.com

Wynik testu należy wysłać na adres mailowy naszego sklepu sklep@studio-sport.pl, a my wzbogacimy go o odpowiedniki innych producentów.

Producenci

©2012 Studio Sport. Projekt Agata Muszalska, Engine&Hosting Evernet
Wszystkie znajdujące się w serwisie znaki towarowe nazwy firm i zdjęcia, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością tychże firm.
Przedstawiona oferta w sklepie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.